Veckoauktion den 2 maj 2005

  • Sortera efter

  • 4431 Fat
    "Argenta" Kåge, Dia:22
    Såld: 800 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4653 Fat
    3st, Kina 1700-tal (2st med nagg) L.36+34+31
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4277 Fat
    Domino, Stig Lindberg, L.20 (nagg)
    Såld: 450 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4565 Matta
    orientalisk, Old Anatol, 112x221
    Såld: 300 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4558 Matta
    orientalisk, Old Ghom, 136x198 (fläckar)
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4466 Matta
    orientalisk, old hamadan, 107x159
    Såld: 750 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4562 Matta
    orientalisk, old Hamadan, 153x217
    Såld: 650 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4019 Matta
    orientalisk, Old Kina, silke, 125x210, slitage
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4560 Matta
    orientalisk, old turkmen, 119x171
    Såld: 400 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4174 Matta
    orientalisk, Pakistan Bönematta, 94x157
    Såld: 500 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 3245 Matta
    orientalisk, Pakistan, 125x184
    Såld: 300 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 3623 Matta
    orientalisk, Sarough-Mahal, 368x497
    Såld: 5.200 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4072 Matta
    orientalisk, Semi-antik Afghan, 102x190
    Såld: 300 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4526 Matta
    orientalisk, Semi-antik Baluch, 131x230
    Såld: 700 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4014 Matta
    orientalisk, Semi-antik Kerman, 61x126
    Såld: 300 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4080 Matta
    orientalisk, semi-antik Serabend, (sk.) 90x150
    Såld: 300 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4176 Matta
    orientalisk, semiantik Kashan, 103x161
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 2 maj 2005
  • 4272 Matta
    orientalisk, Senneh, semiantik, (slitage), 100x138
    Såld: 350 kr

    Såldes den 2 maj 2005

Ladda ner broschyr